Na letošním Veletrhu vědy a výzkumu, který pořádala Univerzita Palackého, se v olomoucké Pevnosti poznání představil také Ústav experimentální botaniky AV ČR.

Na letošním Veletrhu vědy a výzkumu, který pořádala Univerzita Palackého, se v olomoucké Pevnosti poznání představil také Ústav experimentální botaniky AV ČR.

U stánku Centra strukturní a funkční genomiky rostlin, k němuž lákal dvoumetrový model DNA sestavený z plechovek a lahví, měli dospělí i děti příležitost seznámit se s vědou v praxi, vyzkoušet si laboratorní experimenty a zažít malá dobrodružství.

Zájemci mohli prozkoumat kolekci různých druhů obilovin nebo se pokusit o izolaci DNA z jahod. Naučili se také práci s pipetou, kterou přenášeli barvy do gelu. Pod mikroskopem pozorovali buňky bobu a binokulární lupa jim odhalila klíčky pšenice.

Veletrh vědy a výzkumu se konal 16.–17. 6. 2017 v Pevnosti poznání, na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého, v barokní prachárně a v Rozáriu. Navštívilo ho několik tisíc lidí.


Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i.
Rozvojová 263
165 00 Praha 6 – Lysolaje
Česká republika

IČ: 61389030
DIČ: CZ61389030
Datová schránka: 4rgnvih
Tel.: +420 225 106 455
Fax.: +420 225 106 456
Email: ueb@ueb.cas.cz
Přihlášení k newsletteru
© Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i.