Botanická zahrada Praha hostí 25.–27. května 2018 Muškátovou burzu, spojenou s prodejem přebytků ze sbírek zahrady. V sobotu 26. května si navíc užijete naše „rostlinné“ aktivity pro děti i dospělé.

Botanická zahrada Praha hostí 25.–27. května 2018 Muškátovou burzu, spojenou s prodejem přebytků ze sbírek zahrady. V sobotu 26. května si navíc užijete naše „rostlinné“ aktivity pro děti i dospělé.

Na akci můžete nakoupit zajímavé rostliny do svých zahrad či truhlíků, prohlédnout si ukázky aranžování květin a samozřejmě se pokochat krásou exteriérů i skleníku botanické zahrady.

Kromě toho se v Troji vůbec poprvé představí také náš ústav. Co jsme pro vás připravili?

• Poznáte koření po čichu? Otestujte svůj nos!

• Odhalte skryté barvy rostlin. Takové, které na první pohled nevidíte, ale my vám prozradíme, jak je vědecky vykouzlit.

• Zasoutěžte si v základních laboratorních dovednostech.

• Naučte se zacházet s automatickou pipetou, kterou dnes musí ovládat každý biolog.

• Zjistěte, jak vědci pěstují rostliny za sterilních podmínek neboli „ve skle“. Možná vás překvapí, že v malých baňkách můžou růst i jabloně, brambory nebo rákos.

Další informace o akci najdete na webu Botanické zahrady Praha.

Kdy: sobota 26. května 2018, 10:00–18:00 (stánek Ústavu experimentální botaniky AV ČR)

Kde: Botanická zahrada Praha (Ornamentální zahrada), Trojská 800/196, Praha 7 – Troja

Ilustrační snímek: masožravá rostlina pěstovaná „ve skle“, tedy ve sterilních podmínkách. Foto Roman Skokan.


Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i.
Rozvojová 263
165 00 Praha 6 – Lysolaje
Česká republika

IČ: 61389030
DIČ: CZ61389030
Datová schránka: 4rgnvih
Tel.: +420 225 106 455
Fax.: +420 225 106 456
Email: ueb@ueb.cas.cz
Přihlášení k newsletteru
© Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i.